Ošetrovanie Záhradného Nábytku

Záhradný nábytok udržujte v čistote

Pravidelne čistite Váš nábytok jemným mydlovým čističom alebo špeciálnymi čistiacimi prostriedkami na záhradný nábytok. Pokiaľ nábytok dlhšiu dobu nepoužívate (napr. V zimnom období), očistite ho, nechajte dôkladne uschnúť, uložte v krytých nevykurovaných priestoroch a prikryte plachtou

Olejovanie dreveného nábytku

Pre uchovanie farby nábytku a jeho ochranu je potrebné drevo pravidelne ošetrovať teakovým olejom, ktorý je určený na ošetrovanie dreveného záhradného nábytku. Olejovanie zabraňuje úplnému nežiaducemu vyschnutí dreva. Frekvencia opakovania náterov teakovým olejom závisí na mieste, intenzite a spôsobu používania nábytku. Všeobecne platí, že náter nábytku teakovým olejom je treba aplikovať vo chvíli, keď povrch nábytku zmatnie a dažďová voda prestane zostávať na povrchu nábytku ako kvapky a začne sa vpíjať do dreva. Nábytok olejom zásadne vyčistený!

Starostlivosť o kovania

Použité nábytkové kovanie nevyžaduje zvláštnu údržbu. Pri montáži nábytku dbajte na dotiahnutie všetkých spojov a pravidelne kontrolujte ich dotiahnutie na začiatku sezóny aj priebežne počas roka. Zvýšená vôľa v spojoch spôsobuje nadmerné namáhanie niektorých dielov.