Najčastejšie otázky

Vrátenie a reklamácia
Ako môžem vrátiť moju objednávku?

Odstúpenie od zmluvy teda vrátenie tovaru je možné uskutočniť v 14-dňovej lehote. Lehota pre vrátenie tovaru začína plynúť dňom prevzatia zásielky. Pri vrátení tovaru je potrebné napísať e-mail na reklamačné oddelenie: reklamacie@zahradnynabytok.org s číslom objednávky pre dohľadanie. Pri vrátení tovaru je objednávku potrebné zabaliť do pôvodného originálneho balenia. Refundácia finančných prostriedkov je uskutočnená po prijatí a skontrolovani tovaru najneskôr do 14-dni. Vrátenie tovaru je možné dvomi spôsobmi a to: tovar Vám vieme zviesť my alebo kuriérskou spoločnosťou, táto služba je spoplatnená podľa počtu a váhy balíkov alebo viete tovar zaslať na adresu ktorú obdržíte v maily z reklamačného oddelenia.

Prišla mi poškodená zásielka čo robiť?
Prišiel mi nesprávny počet balíkov alebo nesprávny tovar:

V prípade, že Vám bol doručený nesprávny počet balíkov alebo nesprávny tovar kontaktujte nás e-mailom alebo telefonicky v sekcii kontakty, kde situáciu preveríme.

Kedy mi vrátite peniaze za zrušenú objednávku/odstúpenie?
Neprišla mi odpoveď na reklamáciu/odstúpenie od zmluvy:
Chcem aby ste vyzdvihli balík ktorý vraciam, kto za balík platí?
Môžem zmeniť produkt v mojej objednávke za iný?
Môžem zrušiť objednávku alebo zmeniť údaje v nej?

Pokiaľ Vaša objednávka ešte nebola odoslaná, je stále možnosť objednávku zrušiť alebo zmeniť doručovacie či firemné údaje. Kontaktujte nás e-mailom alebo telefonicky v sekcii kontakty.

UPOZORNENIE: Pretože je objednávka obvykle odoslaná do 24-hodín od jej prijatia alebo prijatia platby, preferujeme zmeny v objednávke alebo jej zrušenie telefonicky. Žiadosti o zrušenie objednávky alebo zmeny v nej zaslané e-mailom majú dlhšie spracovanie.

V prípade, že je objednávka už expedovaná jej zrušenie nie je možné je potrebné ju prebrať a následne následne nás kontaktovať.

Moja objednávka bola zrušená:

V prípade, že Vaša objednávka bola zrušená z našej strany mohli nastať nasledovné komplikácie:

Za normálnych okolností náš systém okamžite stiahne všetky nedostupné položky do statusu nie je na sklade. V ojedinelých prípadoch nastáva oneskorenie, ktoré spôsobí, že položka zostane k dispozícii k objednaniu, hoci skladová zásoba už bola vyčerpaná. Vtedy je objednávka z našej strany stornovaná alebo ponúknutá alternatíva, ktorú posielame e-mailom.

Platba
Ktorými platobnými metódami môžem zaplatiť?

Pri nákupe môžete zaplatiť: bankovým prevodom, cez platobnú bránu alebo na dobierku (hotovosť).

Bankový prevod: 

Pri prevodom na účet dostanete hneď po dokončení objednávky e-mailom potvrdenie o svojej objednávke, v ktorom nájdete všetky potrebné údaje. Spracovanie prevodu trvá bankám zvyčajne 1-2 pracovné dni. Počítajte preto s predĺžením doby dodania o 1-2 dni, oproti iným platobným metódam.

Platobná brána: 

Platobná brána presmeruje Vašu platbu priamo do banky ktorá okamžite platbu spracuje je to najrýchlejší spôsob úhrady.

Dobierka:

Platba hotovosti za tovar kuriérovi, pri tomto spôsobe platby je potrebné mať pripravenú vždy hotovosť, nakoľko nie každý kuriér disponuje platobným terminálom. Pri platbe na dobierku je účtovaný spracovateľský poplatok vo výške 2€

Môžem nakupovať aj na firmu?

V prípade, že ste na svoj e-mail neobdržali potvrdenie o spracovaní Vašej objednávky postupujte prosím nasledovne.

Skontrolujte si dôkladne svoju e-mailovú schránku, SPAM, nevyžiadanú poštu, reklamu. Ak ste e-mail s potvrdením nenašli, kontaktujte nás e-mailom alebo telefonicky v sekcii kontakty.

Doprava a doručenie
Produkty
Môžem si rezervovať tovar telefonicky alebo e-mailom?

Tovar si zarezervujete jedine vytvorením si objednávky. Objednávky nevytvárame telefonicky ani e-mailom je potrebné aby si každý zákazník vytvoril objednávku prostredníctvom nášho eshopu.