Materiály Záhradného Nábytku

Umelý ratan

Nábytok z umelého ratanu patrí medzi najnovšie módne trendy v oblasti záhradného nábytku. Umelý ratan je zvyčajne vyrobený s polyetylénu. Polyetylén je typ ľahkého a zároveň pružného plastu. Umelý ratan je navrhnutý tak aby sa podobal prírodnému ratanu, prútia alebo bambusu. Záhradný nábytok z umelého ratanu sa väčšinou vyrába vypletaním umelého ratanu alebo obtáčaním okolo hliníkového rámu či oceľového rámu. My ponúkame kvalitnejšie a ľahší hliníkový rám.

Umelý ratan je oveľa odolnejší ako prírodný ratan a to aj napriek veľkej podobnosti. Je oveľa pružnejšie a je málo pravdepodobné, že sa zničí. Je tiež húževnatejší a odoláva nástrahám počasia veľa rokov bez hniloby alebo iných poškodení. Keď je priamemu slnku vystavený prírodný ratan, tak veľmi trpí. Takže záhradný nábytok, ktorý je vyrobený z umelého ratanu lepšie odoláva vplyvom počasia. Neplesnie, nehrdzavie, nelúpe sa, nepraská a nemení farbu. Taktiež je odolný aj proti UV žiareniu. Vďaka týmto vlastnostiam sa stal umelý ratan veľmi populárne.

Nábytok z umelého ratanu nemusíte na zimu nikam sťahovať. Počas studených mesiacov ho len stačí prikryť plachtou a ak by náhodou zmokne tak ho stačí len jednoducho utrieť suchou utierkou kým nebude suchý.

Tiež je nábytok z umelého ratanu veľmi ľahký a môžete ho jednoducho presúvať z jedného miesta na druhé. Je pevný, netoxický a recyklovateľný.

Je potrebné si uvedomiť, že záhradný nábytok musíme brať ako dlhodobejšiu investíciu. Oproti prírodnému ratanu je o niečo drahšie. Ale z dlhodobého hľadiska sa vám tieto náklady mnohonásobne vráti pretože záhradný nábytok z umelého ratanu vydržia dlhšie než nábytok z prírodného ratanu. Záhradný nábytok z umelého nábytku sa hodí okrem exteriéru tiež aj do interiéru.

Zahradné zostavy z umelého ratanu TU.

Záhradné zostavy z prírodného ratanu TU.

Luxusné ratanové zostavy TU.

 

Drevený Záhradný Nábytok

Drevo je drevo. Mnohí z nás ho zbožňujú, má však svoje výhody i nevýhody. Drevený záhradný nábytok je esteticky krásny, hodí sa najmä na rustikálnejšie a klasické terasy či záhrady. Vyžaruje z neho teplo domova.

Moderný drevený nábytok na záhradu sa vyrába prevažne z exotických drevín, ktoré sú odolné voči nepriaznivým poveternostným podmienkam a vydržia na záhrade aj celoročne. Napriek tomu ale odporúčame umiestniť ho skôr na terasy, ktoré sú aspoň čiastočne kryté.

Drevo je náročnejšie na údržbu a po dvoch, troch sezónach ho budete musieť navoskovať alebo prelakovať. Pozor aj na ekologický rozmer. Drevený nábytok z našej ponuky je napríklad vyrobený z certifikovaného eukalyptového dreva, pri ktorom sa dbá na udržateľnosť lesného hospodárstva.

Ak máte kam, ideálne je drevený záhradný nábytok na zimu schovať, predĺžite tak jeho životnosť. Dobre zvolený nábytok sa dá skladať a stohovať. Poteší aj jeho ergonómia a možnosť prispôsobiť si sedenie vlastnému telu. K pohodliu prispieva aj možnosť postaviť uprostred stola slnečník.

Luxusný TEAK

Záhradný nábytok, ktorý je vyrobený z teakového dreva získal po celom svete veľkú popularitu a stal sa svetovým trendom. Teak sa stal obľúbený hlavne svojimi vlastnosťami, ktorými sú tvrdosť, odolnosť proti škodcom a parazitom, tvarová stálosť a hlavne dlhá životnosť. Za všetky tieto vlastnosti môže veľký obsah prírodných olejov, ktoré robia nábytok z taekového dreva výnimočným.

Teakový záhradný nábytok je veľmi odolný okrem dažďa a slnečného žiarenia aj proti snehu. Patrí medzi materiál, ktorý je najmenej náročný na údržbu. Typickou farbou teakového dreva je medovo zlatá až hnedá. Aby sme na nábytku uchovali teplé farby je nutné ho ošetriť minimálne 2x ročne. Viac informácií o ošetrovaní nájdete tu.

TEAK NATURAL – patrí medzi veľmi obľúbené. Je bez povrchovej úpravy, vďaka čomu vynikne jeho prirodzená kresba dreva.

TEAK OIL – Je to záhradný teakový nábytok s povrchovou úpravou. Je ošetrený leštením a dvojnásobným lakovaním teakovým olejom s UV filtrom. Vďaka tejto úprave sa nevyskytnú škvrny, predĺži sa životnosť a nábytok je veľmi príjemný na dotyk.

O teakovom dreve

Pre svoje neobyčajné vlastnosti, patrí teakové drevo medzi najcennejšie dreviny na svete. Vďaka vysokému obsahu prírodných olejov je teakové drevo veľmi odolné proti škodcom a parazitom, tvarovo stále a má dlhú životnosť. Taktiež je odolné aj proti poveternostným vplyvom a nevadí mu ani slnečné žiarenie, dážď ba dokonca ani sneh. Popri výrobe nábytku do exteriéru a interiéru sa využíva aj na stavbu konštrukcií domov a tiež výrobu lodí. Vďaka vysokej odolnosti proti vysokému zaťaženiu je vhodné aj pre vybavenie verejných priestorov.

Záhradné zostavy z teakového dreva TU

 

Agát

Agát je tvrdé trvanlivé drevo, ktoré rastie z rýchlo rastúcich stromov. Agát pochádza z tropických lesov Južnej Ameriky a východnej Ázie, kde sa ďalej rozšírilo aj na ostatné kontinenty. Toto drevo je má veľmi veľkú odolnosť proti starnutiu a tiež proti biologickej degradácii. V USA sa akácie v minulosti používala aj pri výrobe lodí. Slúžila na vyrezávanie drevených spojovacích materiálov. Vďaka svojej trvanlivosti, tuhosti, sile a tvrdosti sa stal veľmi rýchlo obľúbeným drevom.

Vďaka svojim perfektným vlastnostiam sa akácie dostala veľmi rýchlo aj do Európy, kde ju využívali najmä na výrobu nábytku, ale aj na výrobu náprav k záprahom, čapov, klinov a tiež sa využíval aj ako palivo.

Agát je známi svojou jemnou plamennou textúrou a jej olivovo hnedými až šedo-hnedými s tmavšími pruhmi, ktoré dávajú nábytku prekrásny teplý vzhľad.

Záhradné zostavy z agátového dreva TU.

 

Eukalyptus

Eukalyptus je drevina, ktorá pochádza z Austrálie ale rastie a ťaží sa aj v Južnej Amerike. Patrí do nej okolo 700 tropických až subtropických stromov, ktoré dosahujú výšku až 90 metrov a tým sa radí medzi najväčšie stromy na Zemi. Eukalyptus sa tiež aj ako ostatné dreviny rozšíril rýchlo do Európy, kde sa vysádza aj napríklad pre výrobu papiera. Stromy sa pre ich rýchly rast a veľké potrebe vody vysádzajú do močiarovitá oblastí, ktoré vysušujú a tým bráni šíreniu komárov. Eukalyptus je tiež veľmi známi aj na svoj priaznivý vplyv na dýchacie ústrojenstvo.

Záhradný nábytok z eukalyptu má vysokú hustotu a je veľmi tvrdý a ak sa o neho budete starať, tak vám vydržia veľmi dlho. O nábytok sa napríklad aj starať, pretože starostlivosť, ktorú venuje výrobca vo výrobnom závode nesmie skončiť po expedíciu nábytku k zákazníkovi. Nábytok z exotických drevín prekoná na ceste k zákazníkovi viac klimatických pásiem z odlišným podnebím. Napriek tomu, že je nábytok vyrobený tak aby bol vhodný pre používanie v stredoeurópskych podmienkach je potrebné aby sa to drevo v našich podmienkach aklimatizovali. Zároveň, je potrebné aby sa o nábytok staralo a robila sa pravidelná údržba.

Záhradné zostavy z eukalyptového dreva TU.

 

Hliníkový Záhradný Nábytok

Ak vám neprekáža jeho moderný a trochu chladnejší vzhľad, hliník má množstvo nepopierateľných výhod. Hodí sa všade tam, kde potrebujete nábytok často prenášať. Je totiž naozaj ľahký a stôl má navyše aj výškovo nastaviteľné nožičky, skvelé na nerovné povrchy.

Ďalšou výhodou tohto materiálu je jeho super jednoduchá údržba. Stačí utrieť vlhkou handričkou. Hliník je navyše najodolnejší voči vplyvom počasia a môžete ho pokojne nechať vonku celoročne, dokonca na nekrytej terase či voľne na záhrade. Nevadí mu slnko, dážď ani sneh. Spoje nášho hliníkového nábytku sú dokonca vyrobené z nehrdzavejúcej ocele.

Pri hliníku vás poteší aj jeho priaznivá cena. Po najdrahšom dreve a stredne dostupnom ratane ide totiž o najlacnejší materiál. Polohovateľné stoličky potešia tých, ktorí si na záhrade radi nielen posedia, ale aj podriemu. Dajú sa totiž sklopiť až do siedmych polôh.