Výrobcovia / značky
Úvod O záhradnom nábytku

O záhradnom nábytku

Záhradný nábytok patrí medzi najdôležitejšie súčasti každej záhrady. Je jedno či máte malú záhradku, alebo záhradu s väčšou rozlohou, ale ak chcete aby vaša záhradka vypadala atraktívnejšie je určite veľmi dobré aby ju zdobil nejaký záhradný nábytok. Vaša záhradka vás prezentuje a preto by mal každý dbať na výber vhodného záhradného nábytku. Určite tam každý trávi veľmi veľa voľného času relaxovaním a základom oddychu je prostredie, čím je príjemnejšie tým je aj náš oddych kvalitnejší. Ďalší dôvod prečo by mala naša záhradka vypadať dobre je ten, že v záhradke prijímame aj hostí a preto by sme mali dbať na výber vhodného záhradného nábytku.

 

Ak kupujeme záhradný nábytok tak by sme si mali premyslieť veľmi dôležitú vec a tou je umiestnenie nábytku. Či nábytok umiestime na terasu, alebo do záhrady. Ďalej je taktiež dôležité aký chcete rozsah sedacej súpravy a taktiež myslieť aj na to, kde nábytok cez zimu uložíte. Ten, kto nemá dostatočný priestor na uskladnenie robustných nábytkových zostáv určite ocení možnosť voľby medzi jednoduchšími zostavami. Taktiež aj majitelia balkónov a menších záhradiek ocenia jednoduchšie zostavy. Na druhú stranu pre majiteľov väčších záhradiek, ktorý potrebujú aj veľký priestor pre očakávanú návštevu je vhodnejšie siahnuť po pevnom a pohodlnom nábytku. Ideálne by boli široké stoličky, dlhé lavice a pevný stôl. To sa odporúča aj pri častom používaní.

 

Výber materiálu je taktiež veľmi dôležitý a existuje veľmi široký výber. V našej ponuke nájdete záhradný nábytok, ktorý je vyrobený zo 4 druhov materiálu ( TEAK, EUKALYPTUS, AKÁCIA, UMELÝ RATAN ). Pripravili sme pre vás krátky súhrn informácii o každom materiále, ktorý nájdete v hornom menu.

 

Ošetrovanie Záhradného nábytku

 

Je veľmi dôležité aby ste sa o záhradný nábytok dobre starali a aspoň dva krát ročne ho natreli ochranným olejovým náterom, ktorý bude nábytok chrániť pred vonkajšími vplyvmi prírody. Pred náterom je veľmi dôležité nábytok najprv očistiť od nečistôt a potom nanášať náter. Návod ako postupovať pri ošetrovaní záhradného nábytku nájdete v sekcii ošetrovanie záhradného nábytku.

 

Uschovávanie nábytku cez zimu

 

Záhradný nábytok môže byť vonku ponechaný aj celý rok avšak ak sa tak rozhodnete je veľmi dôležité aby ste sa uistili, že sú všetky skrutky a spoje nábytku starostlivo utiahnuté. V opačnom prípade sa môže stať, že v dôsledku pnutia zamrznutej vody dôjde k popraskaniu dreva. Voda by prenikla do priestorov, ktoré vznikli nedôrazným dotiahnutím skrutiek a kovania.

 

Ak sa nábytok rozhodnete cez zimu uskladniť, tak by ste mali vedieť, že nie je dobré ho skladovať v teplej miestnosti, ale najideálnejšia by bola garáž, kde by nábytok bol v suchu a zároveň by mal dostatočnú ventiláciu.

 

Praskliny a pokrivenie

 

Drevo je prírodný produkt, ktorý sa stále mení aj po priemyselnom spracovaní. Hovorí sa, že drevo pracuje. Dôsledkom tohto pracovania dreva môže preto niekedy dochádzať k tvoreniu menších prasklín alebo k miernemu kriveniu. Toto je prírodná vlastnosť, a reklamácie vzťahujúce sa na tieto zmeny sa zamietajú. Avšak v extrémnych prípadoch, keby sa nábytok následkom prasklín alebo kriveniu stal nepoužiteľným tak sú tieto reklamácie považované za oprávnené a nábytok vám je vymenený.

 

Pravidelné uťahovanie skrutiek

 

Je veľmi dôležité aby bol všetok spojovací materiál vždy dobre pouťahovaný. Pri častej manipulácii s nábytkom sa skrutky často uvoľňujú a neutiahnuté sa pri zaťažení môžu zlomiť alebo inak poškodiť. Je nevyhnutné aby sa skrutky alebo iné spoje pevne utiahli hlavne vždy pred začiatkom zimy, aby vplyvom mrazu nedošlo k trvalým poškodeniam.

Novniky e-mailom
Chcete od nás dostávať novinky priamo na váš e-mail?