Kategórie      
Výrobcovia / značky
Úvod O záhradnom nábytku

O záhradnom nábytku

Drevený záhradný nábytok

Drevo je drevo. Mnohí z nás ho zbožňujú, má však svoje výhody i nevýhody. Drevený záhradný nábytok je esteticky krásny, hodí sa najmä na rustikálnejšie a klasické terasy či záhrady. Vyžaruje z neho teplo domova.


Moderný drevený nábytok na záhradu sa vyrába prevažne z exotických drevín, ktoré sú odolné voči nepriaznivým poveternostným podmienkam a vydržia na záhrade aj celoročne. Napriek tomu ale odporúčame umiestniť ho skôr na terasy, ktoré sú aspoň čiastočne kryté.

Drevo je náročnejšie na údržbu a po dvoch, troch sezónach ho budete musieť navoskovať alebo prelakovať. Pozor aj na ekologický rozmer. Drevený nábytok z našej ponuky je napríklad vyrobený z certifikovaného eukalyptového dreva, pri ktorom sa dbá na udržateľnosť lesného hospodárstva.


Ak máte kam, ideálne je drevený záhradný nábytok na zimu schovať, predĺžite tak jeho životnosť. Dobre zvolený nábytok sa dá skladať a stohovať. Poteší aj jeho ergonómia a možnosť prispôsobiť si sedenie vlastnému telu. K pohodliu prispieva aj možnosť postaviť uprostred stola slnečník.

 

Ratanový záhradný nábytok

Umelý ratan, alebo aj polyratan, je hit posledných rokov. Predstavuje kompromis medzi prírodne pôsobiacim vzhľadom a ľahkou údržbou. Materiál je ľahko umývateľný a podušky sú vyrobené z vodo-odpudivého materiálu. Poťahy sa navyše dajú prať.


Ratan je odolný voči UV lúčom, a tak nikdy nevybledne, čo sa často stáva lacnému plastovému alebo nekvalitnému drevenému nábytku.

Ratanový nábytok je odolný voči dažďu, môžete ho teda mať voľne na záhrade alebo na neprekrytej terase. Na čo treba dať pozor, je mráz. Aby ste predĺžili životnosť tohto nábytku, je lepšie ho na zimu schovať, aby nepopraskal. Extrémne výkyvy teplôt mu totiž nerobia dobre.


Výhodou ratanového nábytku je, že pôsobí veľmi elegantne a často sa využíva aj v interiéri. Vďaka mriežkovanej štruktúre sa pri sedení na ňom nebudete potiť, je totiž vzdušný. Oproti drevenému nábytku je ratanový aj výrazne ľahší, vďaka čomu sa jednoducho presúva.

 

Hliníkový záhradný nábytok

Ak vám neprekáža jeho moderný a trochu chladnejší vzhľad, hliník má množstvo nepopierateľných výhod. Hodí sa všade tam, kde potrebujete nábytok často prenášať. Je totiž naozaj ľahký a stôl má navyše aj výškovo nastaviteľné nožičky, skvelé na nerovné povrchy.


Ďalšou výhodou tohto materiálu je jeho super jednoduchá údržba. Stačí utrieť vlhkou handričkou. Hliník je navyše najodolnejší voči vplyvom počasia a môžete ho pokojne nechať vonku celoročne, dokonca na nekrytej terase či voľne na záhrade. Nevadí mu slnko, dážď ani sneh. Spoje nášho hliníkového nábytku sú dokonca vyrobené z nehrdzavejúcej ocele.


Pri hliníku vás poteší aj jeho priaznivá cena. Po najdrahšom dreve a stredne dostupnom ratane ide totiž o najlacnejší materiál. Polohovateľné stoličky potešia tých, ktorí si na záhrade radi nielen posedia, ale aj podriemu. Dajú sa totiž sklopiť až do siedmych polôh.

Novniky e-mailom
Chcete od nás dostávať novinky priamo na váš e-mail?
Táto stránka je chránená službou reCAPTCHA. Zistiť viac.
Informácie získané prostredníctvom Google reCAPTCHA podliehajú Pravidlám ochrany osobných údajov a Zmluvným podmienkam spoločnosti Google a používajú sa všeobecné bezpečnostné účely (nepoužívajú sa na prispôsobenú reklamu spoločnosti Google).