Kategórie      
Výrobcovia / značky
Úvod Materiály záhradného nábytkuZáhradný nábytok UMELÝ RATAN

Záhradný nábytok UMELÝ RATAN

Nábytok z umelého ratanu patrí medzi najnovšie módne trendy v oblasti záhradného nábytku.Umělý ratan je zvyčajne vyrobený s polyetylénu. Polyetylén je typ ľahkého a zároveň pružného plastu. Umelý ratan je navrhnutý tak aby sa podobal prírodnému ratanu, prútia alebo bambusu.Zahradní nábytok z umelého ratanu sa väčšinou vyrába vypletaním umelého ratanu alebo obtáčaním okolo hliníkového rámu či oceľového rámu. My ponúkame kvalitnejšie a ľahší hliníkový rám.

 

Umelý ratan je oveľa odolnejší ako prírodný ratan a to aj napriek veľkej podobnosti. Je oveľa pružnejšie a je málo pravdepodobné, že sa zničí. Je tiež húževnatejší a odoláva nástrahám počasia veľa rokov bez hniloby alebo iných poškodení. Keď je priamemu slnku vystavený prírodný ratan, tak veľmi trpí. Takže záhradný nábytok, ktorý je vyrobený z umelého ratanu lepšie odoláva vplyvom počasia. Neplesní, nehrdzavie, nelúpe sa, nepraská a nemení farbu. Taktiež je odolný aj proti UV žiareniu. Vďaka týmto vlastnostiam sa stal umelý ratan veľmi populárne.

 

Nábytok z umelého ratanu nemusíte na zimu nikam sťahovať. Počas studených mesiacov ho len stačí prikryť plachtou a ak by náhodou zmokne tak ho stačí len jednoducho utrieť suchou utierkou kým nebude suchý.

Tiež je nábytok z umelého ratanu veľmi ľahký a môžete ho jednoducho presúvať z jedného miesta na druhé. Je pevný, netoxický a recyklovateľný.

 

Je potrebné si uvedomiť, že záhradný nábytok musíme brať ako dlhodobejší investíciu. Oproti prírodnému ratanu je o niečo drahšie. Ale z dlhodobého hľadiska sa vám tieto náklady mnohonásobne vráti pretože záhradný nábytok z umelého ratanu vydržia dlhšie než nábytok z prírodného ratanu. Záhradný nábytok z umelého nábytku sa hodí okrem exteriéru tiež aj do interiéru.

 

Zahradné zostavy z umelého ratanu TU.

 

Záhradné zostavy z prírodného ratanu TU.

 

Luxusné ratanové zostavy TU.

Novniky e-mailom
Chcete od nás dostávať novinky priamo na váš e-mail?
Táto stránka je chránená službou reCAPTCHA. Zistiť viac.
Informácie získané prostredníctvom Google reCAPTCHA podliehajú Pravidlám ochrany osobných údajov a Zmluvným podmienkam spoločnosti Google a používajú sa všeobecné bezpečnostné účely (nepoužívajú sa na prispôsobenú reklamu spoločnosti Google).