Kategórie      
Výrobcovia / značky
Úvod Materiály záhradného nábytkuZáhradný nábytok TEAK

Záhradný nábytok TEAK

Záhradný nábytok, ktorý je vyrobený z teakového dreva získal po celom svete veľkú popularitu a stal sa svetovým trendom. Teak sa stal obľúbený hlavne svojimi vlastnosťami, ktorými sú tvrdosť, odolnosť proti škodcom a parazitom, tvarová stálosť a hlavne dlhá životnosť. Za všetky tieto vlastnosti môže veľký obsah prírodných olejov, ktoré robia nábytok z taekového dreva výnimočným.

 

Teakový záhradný nábytok je veľmi odolný okrem dažďa a slnečného žiarenia aj proti sněhu.Patří medzi materiál, ktorý je najmenej náročný na údržbu. Typickou farbou teakového dreva je medovo zlatá až hnedá. Aby sme na nábytku uchovali teplé farby je nutné ho ošetriť minimálne 2x ročne. Viac informácií o ošetrovaní nájdete tu.

 

TEAK NATURAL - patrí medzi veľmi obľúbené. Je bez povrchovej úpravy, vďaka čomu vynikne jeho prirodzená kresba dreva.

 

TEAK OIL - Je to záhradný teakový nábytok s povrchovou úpravou. Je ošetrený leštením a dvojnásobným lakovaním teakovým olejom s UV filtrom. Vďaka tejto úprave sa nevyskytnú škvrny, predĺži sa životnosť a nábytok je veľmi príjemný na dotyk.

 

O teakovom dreve

Pre svoje neobyčajné vlastnosti, patrí teakové drevo medzi najcennejšie dreviny na svete. Vďaka vysokému obsahu prírodných olejov je teakové drevo veľmi odolné proti škodcom a parazitom, tvarovo stále a má dlhú životnosť. Taktiež je odolné aj proti poveternostným vplyvom a nevadí mu ani slnečné žiarenie, dážď ba dokonca ani sneh. Popri výrobe nábytku do exteriéru a interiéru sa využíva aj na stavbu konštrukcií domov a tiež výrobu lodí. Vďaka vysokej odolnosti proti vysokému zaťaženiu je vhodné aj pre vybavenie verejných priestorov.

 

Záhradné zostavy z teakového dreva TU.

Novniky e-mailom
Chcete od nás dostávať novinky priamo na váš e-mail?
Táto stránka je chránená službou reCAPTCHA. Zistiť viac.
Informácie získané prostredníctvom Google reCAPTCHA podliehajú Pravidlám ochrany osobných údajov a Zmluvným podmienkam spoločnosti Google a používajú sa všeobecné bezpečnostné účely (nepoužívajú sa na prispôsobenú reklamu spoločnosti Google).