Kategórie      
Výrobcovia / značky
Úvod Materiály záhradného nábytkuZáhradný nábytok EUKALYPTUS

Záhradný nábytok EUKALYPTUS

Eukalyptus je drevina, ktorá pochádza z Austrálie ale rastie a ťaží sa aj v Južnej Amerike. Patrí do nej okolo 700 tropických až subtropických stromov, ktoré dosahujú výšku až 90 metrov a tým sa radí medzi najväčšie stromyna Zemi. Eukalyptus sa tiež aj ako ostatné dreviny rozšíril rýchlo do Európy, kde sa vysádza aj napríklad pre výrobu papiera. Stromy sa pre ich rýchly rast a veľké potrebe vody vysádzajú do močiarovitá oblastí, ktoré vysušujú a tým bráni šíreniu komárov. Eukalyptus je tiež veľmi známi aj na svoj priaznivý vplyv na dýchacie ústrojenstvo.

 

Záhradný nábytok z eukalyptu má vysokú hustotu a je veľmi tvrdý a ak sa o neho budete starať, tak vám vydržia veľmi dlho. O nábytok sa napríklad aj starať, pretože starostlivosť, ktorú venuje výrobca vo výrobnom závode nesmie skončiť po expedíciu nábytku k zákazníkovi. Nábytok z exotických drevín prekoná na ceste k zákazníkovi viac klimatických pásiem z odlišným podnebím. Napriek tomu, že je nábytok vyrobený tak aby bol vhodný pre používanie vstredoevropských podmienkach je potrebné aby sa to drevo v našich podmienkach aklimatizovali. Zároveň, je potrebné aby sa o nábytok staralo a robila sa pravidelná údržba.

 

Zahradné zostavy z eukalyptusového dreva TU.

Novniky e-mailom
Chcete od nás dostávať novinky priamo na váš e-mail?
Táto stránka je chránená službou reCAPTCHA. Zistiť viac.
Informácie získané prostredníctvom Google reCAPTCHA podliehajú Pravidlám ochrany osobných údajov a Zmluvným podmienkam spoločnosti Google a používajú sa všeobecné bezpečnostné účely (nepoužívajú sa na prispôsobenú reklamu spoločnosti Google).