Kategórie      
Výrobcovia / značky
Úvod Materiály záhradného nábytkuZáhradný nábytok AGÁT

Záhradný nábytok AGÁT

Agát je tvrdé trvanlivé drevo, ktoré rastie z rýchlo rastúcich stromov. Agát pochádza ztropických lesov Južnej Ameriky a východnej Ázie, kde sa ďalej rozšírilo aj na ostatné kontinenty.Toto drevo je má veľmi veľkú odolnosť proti starnutiu a tiež proti biologickej degradácii. V USA sa akácie v minulosti používala aj pri výrobe lodí. Slúžila na vyrezávanie drevených spojovacích materiálov. Vďaka svojej trvanlivosti, tuhosti, sile a tvrdosti sa stala veľmi rychleoblíbeným drevom.

 

Vďaka svojim perfektným vlastnostiam sa akácie dostala veľmi rýchlo aj do Európy, kde ju využívali najmä na výrobu nábytku, ale aj na výrobu náprav k záprahom, čapov, klinov a tiež sa využíval aj ako palivo.

Agát je známi svojou jemnou plamennou textúrou a jej olivovo hnedými až šedohnedý tiene s tmavšími pruhmi, ktoré dávajú nábytku prekrásny teplý vzhľad.

 

Zahradné zostavy z agátového dreva TU.

 
Novniky e-mailom
Chcete od nás dostávať novinky priamo na váš e-mail?
Táto stránka je chránená službou reCAPTCHA. Zistiť viac.
Informácie získané prostredníctvom Google reCAPTCHA podliehajú Pravidlám ochrany osobných údajov a Zmluvným podmienkam spoločnosti Google a používajú sa všeobecné bezpečnostné účely (nepoužívajú sa na prispôsobenú reklamu spoločnosti Google).