Výrobcovia / značky
Úvod O záhradnom nábytku Ošetrovanie záhradného nábytku

Ošetrovanie záhradného nábytku

Exotické drevá patria medzi silné a odolné drevá, ktoré musíte aj napriek ich vlastnostiam stále udržiavať a ošetrovať. Na záhradný nábytok neustále pôsobia vonkajšie vplyvy ako napríklad kyslé dažde, vietor, slnečné žiarenie, mráz a iné nepriaznivé faktory, ktoré by pri nedostatočnej starostlivosti o nábytok mohli nábytok poškodiť alebo by nábytok stratil svoju farbu a lesk.

 

Ako na ošetrenie záhradného nábytku ?

 

1. Očistenie Záhradného nábytku

 

Ako prvé musíme záhradný nábytok dôkladne očistiť. Najlepšia je na to suchá handra, ktorou odstránite väčšie nečistoty ako sú napríklad lístie, prach, pavučiny. Po odstránení väčších nečistôt si handričku namočíte do vlažnej mydlovej vody a drevo dôkladne dočistite. Po očistení v mydlovej vode je dôležité aby ste nechali váš záhradný nábytok dobre vysušiť !

 

Ak je nábytok veľmi silno znečistený ( sú na ňom napríklad začiernené plochy alebo usadeniny prachu ), tak treba použiť špeciálne čistiace prostriedky na dočistenie.

 

Taktiež ak je povrch nábytku nerovný, drsný, chlpatý, tak je potrebné aby ste ho prebrúsili špeciálnou brúsiacou hubkou. Je potrebné aby ste brúsili čo najmenej ako to len pôjde a brúsili len vždy v jednom smere. Nikdy netreba používať hrubú silu alebo hrubšie nástroje.

 

2. Nanesieme ochrannú vrstvu

 

Po dôkladnom očistení záhradného nábytku prichádza na rad tá najdôležitejšia časť a to naniesť ochranné vrstvu. Olejový náter vráti drevu jeho krásnu farbu, ale taktiež zaistí ochranu dreva pred UV žiarením a poveternostnými vplyvmi. Olejový náter je dobré nanášať dva krát ročne.

 

Olej nanášame na celý povrch dreva, čím predídeme tomu aby sme zanechali hnusné nenatreté škvrny. Ak nám na dreve zostane prebytok oleja, tak ho môžeme zotrieť suchou handričkou.

 

Ešte pred tým než začnete náter nanášať by ste sa mali dôkladne oboznámiť s návodom a spraviť skúšku náteru na najmenej viditeľnom mieste záhradného nábytku napríklad na spodnej časti sedáka.

 

Záhradný nábytok natrite dvomi vrstvami, krížovou technikou.

 

Takto môžete ošetrovať všetky druhy exotických drevín ako napríklad teak, akáciu, eukalyptus a meranti.

Novniky e-mailom
Chcete od nás dostávať novinky priamo na váš e-mail?