Úvod Materiály záhradného nábytku Záhradný nábytok UMELÝ RATAN

Záhradný nábytok UMELÝ RATAN

Nábytok z umelého ratanu patrí medzi najnovšie módne trendy v oblasti záhradného nábytku. Umelý ratan je obvykle vyrobený s polyetylénu. Polyetylén je typ ľahkého a zároveň pružného plastu. Umelý ratan je navrhnutý tak aby sa podobal prírodnému ratanu, prútiu alebo bambusu. Záhradný nábytok z umelého ratanu sa väčšinou vyrába vypletaním umelého ratanu alebo obtáčania okolo hliníkového rámu.

 

Umelý ratan je omnoho odolnejší ako prírodný ratan a to aj napriek veľkej podobnosti. Je oveľa pružnejší a je málo pravdepodobné, že sa zničí. Je taktiež húževnatejší a odoláva nástrahám počasia veľmi veľa rokov bez hniloby alebo iných poškodení. Keď je priamemu slnku vystavený prírodný ratan, tak veľmi trpí. Takže záhradný nábytok , ktorý je vyrobený z umelého ratanu lepšie odoláva vplyvom počasia. Neplesnie, nehrdzavie, nelúpe sa, nepraská a  nemení farbu. Taktiež je odolný aj proti UV žiareniu. Vďaka týmto vlastnostiam sa stal umelý ratan veľmi populárny.

 

Nábytok z umelého ratanu nemusíte na zimu nikam sťahovať. Behom studených mesiacov ho len stačí prikryť plachtou a ak by náhodou zmokol tak ho stačí len jednoducho utrieť suchou utierkou dokým nebude suchý.

 

Taktiež je nábytok z umelého ratanu veľmi ľahký a môžete ho jednoducho presúvať z jedného miesta na druhé. Je pevný, netoxický a recyklovateľný.

 

Je potrebné si uvedomiť, že záhradný nábytok musíme brať ako dlhodobejšiu investíciu. Oproti prírodnému ratanu je o niečo drahší. Ale z dlhodobého hľadiska sa vám tieto náklady mnohonásobne vrátia pretože záhradný nábytok z umelého ratanu vydrží dlhšie ako nábytok z prírodného ratanu.

 

Záhradný nábytok z umelého nábytku sa hodí okrem exteriéru taktiež aj do interiéru.

 
Novniky e-mailom
Chcete od nás dostávať novinky priamo na váš e-mail?