Úvod Materiály záhradného nábytku Záhradný nábytok TEAK

Záhradný nábytok TEAK

Záhradný nábytok, ktorý je vyrobený z teakového dreva získal po celom svete veľkú popularitu a stal sa svetovým trendom. Teak sa stal obľúbený hlavne svojimi vlastnosťami, ktorými sú tvrdosť, odolnosť proti škodcom a parazitom, tvarová stálosť a hlavne dlhá životnosť. Za všetky tieto vlastnosti môže veľký obsah prírodných olejov, ktoré robia nábytok z taekového dreva výnimočným.

 

Teakový záhradný nábytok je veľmi odolný okrem dažďa a slnečného žiarenia aj proti snehu. Patrí medzi materiál, ktorý je najmenej náročný na údržbu. Typickou farbou teakového dreva je medovo zlatá až hnedá. Aby sme na nábytku uchovali teplé farby je nutné ho ošetriť minimálne raz ročne. Viac informácií o ošetrovaní nájdete tu.

 

TEAK NATURAL - patrí medzi veľmi obľúbené. Je bez povrchovej úpravy, vďaka čomu vynikne jeho prirodzená kresba dreva.

 

TEAK OIL - Je to záhradný teakový nábytok s povrchovou úpravou. Je ošetrený leštením a dvojnásobným lakovaním teakovým olejom s UV filtrom. Vďaka tejto úprave sa nevyskytnú škvrny, predĺži sa životnosť a nábytok je veľmi príjemný na dotyk.

 

O teakovom dreve

Pre svoje neobyčajné vlastnosti, patrí teakové drevo medzi najcennejšie dreviny na svete. Vďaka vysokému obsahu prírodných olejov je teakové drevo veľmi odolné proti škodcom a parazitom, tvarovo stále a má dlhú životnosť. Taktiež je odolné aj proti poveternostným vplyvom a nevadí mu ani slnečné žiarenie, dážď ba dokonca ani sneh. Popri výrobe nábytku do exteriéru a interiéru sa využíva aj na stavbu konštrukcií domov a aj výrobu lodí. Vďaka vysokej odolnosti proti vysokému zaťaženiu je vhodné aj pre vybavenie verejných priestorov.

 

Teakové drevo sa pestuje na teakových plantážach, ktoré vznikli na indonéskom ostrove Jáva. Drevo z týchto oblastí patrí medzi najkvalitnejšie a je pod dozorom medzinárodnej organizácie F.S.C ( Forest Stewardship Council ). Teakové stromy dorastajú do 40 metrovej výšky a obvod stromu je okolo 3 metrov. Najkvalitnejšie drevo je zo starších stromov od 60 do 90 rokov.

Novniky e-mailom
Chcete od nás dostávať novinky priamo na váš e-mail?